Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Дамките од црвеното вино на вашиот омилен тепих дефинитивно не се вашата посакувана глетка. Всушност, дамките од црвено вино не се пријатна глетка на ниедна ткаенина 🙂

Меѓутоа, постои брз, ефикасен и природен начин да ги отстраните овие дамки. Но, потребно е да реагирате пред да се исуши. Ако задоцните, ќе мора да одите на хемиско чистење.

Ставете бело вино на дамката и малку сол. Нека отстојат така околу 10 минути, а потоа исчистете стандардно – со вода и крпа.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text