По нашите баби – Кантарионот е лек за 100 болести

По нашите баби – Кантарионот е лек за 100 болести

Кантарионот е лековит и го има во сите бабини рецепти и лекови.

Има дејство кое смирува, ублажува болки, помага побрзо да зараснат рани.

Помага за изгореници од сонце, помага и како маска за кожата, ако има црвенила на неа, кои се смируваат.

Добар е за реума, за габични инфекции, ублажување рани.

Делува и против херпеси и акни, како и лузни.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко