Помага во борба со дијабетесот и вишокот килограми – Рецепт со две состојки

Помага во борба со дијабетесот и вишокот килограми – Рецепт со две состојки

Дијабетесот за жал зема се поголем замав, но има еден природен рецепт со кој можете да ги намалите негативните последици и да ја превенирате оваа болест.

Ова е рецептот кој е ефикасен, евтин и лесен за подготовка, а помага и за топење килограми:

Состојки:

  • 1 врзоп праз
  • 1 л минерална вода

Начин на подготовка и употреба:

  1. Убаво измијте го празот, исчистете го, исечете го на парчиња и ставете го во минералната вода, па оставете го да отстои 24 часа.
  2. Консумирајте ја само водата во текот на целиот ден.
  3. Третманот се прави 4 недели, по што следи пауза од 3 недели.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина и лекарствата препишани од доктор.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Се бори со бактеријата отпорна на лекови

Хеликобактери е најопасна бактерија

Зеленчук кој ја уништува хеликобактери

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

singlepost_text