Додадете една состојка во маслиново масло – никогаш нема да се разболите

Додадете една состојка во маслиново масло – никогаш нема да се разболите

Зимата е период на настинки и грипови, а само со еден додаток во маслиново масло ќе кажете збогум на сите проблеми и болести.

Состојки:

  • 40 плодови од суви смокви
  • маслиново масло

 

 

Подготовка:

  1. Ставете ги смоквите во тегла и прелијте ги со маслото.
  2. Затворете и оставете ја смесата во фрижидер.
  3. По 40 дена консумирајте 1 смоква на празен желудник.

Повеќе на Готви.мк:

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет