Царица на овошните салати – највкусното летно освежување

Царица на овошните салати – највкусното летно освежување

Направете највкусна овошна салата, богата витамини, со супер вкус.

Состојки:

  • 1 ананас
  • 1 банана
  • 1 киви
  • неколку јагоди
  • јаткасти плодови
  • шлаг

Подготовка:

  1. Ананасот се сече на два дела. Едната половина се длаби, се сече останатото овошје ситно и се става во издлабениот ананас.
  2. Се додаваат јаткастите плодови, и се става шлаг.

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате