ВИДЕО: Исече пиперка па стави јајце на половинките – ХИТ рецепт

ВИДЕО: Исече пиперка па стави јајце на половинките – ХИТ рецепт

Исече пиперка, стави салама во секоја половинка, стави јајце и кашкавал, па ја испече.

Доби нешто неверојатно вкусно кое може да ви послужи како освежување на вашето мени во кујната.

 

 

Good Morning 🍳☀️ 📷 @aum_napat

A video posted by FOODIE & MUNCHIES BKK🐽🍰 (@foodie.munchies) on

Повеќе на Готви.мк:

Домашниот леб на мајче Вера

Домашен леб со маслинки

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо