Денеска невреме: Временска за наредната недела

Денеска невреме: Временска за наредната недела

Под влијание на влажен бран од Медитеранот ќе има врнежи од дожд, особено доцна попладне и во вечерните часови, кога на места ќе бидат пообилни (над 25л/m2) Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.Утринската температура од два до девет, а дневната од 14 до 21 степени.

Во деновите од викендот ќе преовладува стабилно време, во сабота променливо облачно со сончеви периоди, а во недела сончево со умерена облачност и малку потопло. Потоа во првите два дена од наредната седмица се очекуваат локални врнежи од дожд со послаб интензитет.

Повеќе вести на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

singlepost_text