Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Дивна, мајката на пејачката Јелена Крлеуша на својот Facebook профил објави своја фотографија од пред 8 години каде е евидентно дека има повеќе килограми од денес.

Таа советува и ни го кажува својот рецепт: да ги намалиме оброците, целосно да ја исфрлиме вечерата, да шетаме, одиме брзо, да посетуваме теретана, да се испотиме и постојано да бидеме активни.

„Бидејќи сум личност без комплекси, ја споделувам оваа фотографија. Нека ова биде стимул за сите буцки. Немам време на секој од вас поединечно да одговорам како ослабев, затоа тука ќе напишам иако ви е јасно на сите. Како што и мене ми беше јасно, но постојано барав изговори. Морате да се решите и да бидете упорни. Намалете ги оброците, целосно исфрлете ја вечерата, шетајте, одете брзо, посетувајте теретана, испотете се и постојано бидете активни. Не може брзо, но безо не се ни здебеливте. Моето слабеење трае речиси 4 години и понатаму… Ќе уживате во секој килограм помалку, а веќе е и лето, па ќе изгледате супер во костимите за капење. Горда сум на себе, ја победив зависноста од храна!“, напишала Крлеуша и наишла на позитивни коментари.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

ФОТО: Kurir / Damir Dervišagić, Facebook