Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Цеца за време на финалето на шоуто “Пинкови Ѕвезди” испеа неколку песни од својот најнов албум „Автограм“ кој привлече огромно внимание кај нејзината публика.

Но, Цеца за српските медиуми откри и која и е омилената храна и како успева да ја одржи својата линија.

Таа вели дека генетски не е склона кон дебелеење и додава:

„Кога трпезата ја подготвувам јас на неа има само месо и салати. Голем љубител сум на месо. Најчесто нарачувам добро печен бифтек со зеленчук на скара и тоа само во ресторани каде ми е проверено дека добро го приготвуваат. На моја страна е и фактот што најголем број од диетите се базираат на месо и свежи салати. Дури неколку пати се обидов да воведам начин на искрана кој се базираше на барено месо и риба“.

Исто така, пејачката објаснува дека не е љубител на тестенини и леб, а кога станува збор за омилени десерти, обожава овошни торти. Чоколадите не и се често на менито бидејќи спаѓаат во потешката храна, изјавила Цеца за локалните медиуми.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: Telegraf,rs

singlepost_text