Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Адријана Лима не ја одржува својата линија со некоја строга диета. Таа е приврзаник на диетата која и овозможува да јаде сè што ќе посака, но во мали количини. Адријана не е личност што се откажува од нејзината омилена храна како месо, колачиња и чоколадо, но го ограничува нивниот внес во организмот.

Наутро нејзиниот појадок е пообилен и како што поминува денот нејзините оброци се намалуваат. Според неа, најдобро се спие ако не јадете тешка храна пред легнување.

Адријана Лима советува и да пиете многу вода и секогаш да се обидувате да имате здрав и мирен сон.

Нејзиниот омилен утрински пијалак е многу едноставен – на база на вода, авокадо и мед.

Ако сака смутито да биде нешто појако, водата ја менува со млеко или јогурт.

Состојки:

  • 1 чаша вода
  • 1/2  авокадо
  • мед

Мерките, според Адријана, не се стриктни, односно можете да ги балансирате по ваш вкус.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

singlepost_text