За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

За убава кожа на лицето: Домашна маска од круша

Направете домашна маска за лице од круша и мед со која ќе имате блескав и свеж изглед.

Состојки:

  • 1 круша
  • неколку лажици мед

Подготовка:

  1. Потребно е да го измиете лицето со ладна вода, потоа да измешате круша и мед во блендер, и густата смеса да ја нанесете на лицето.
  2. Нека отстои околу 15 минути, па измијте го лицето со млака вода.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

 

singlepost_text