Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Изобилство витамини во чаша – грижете се за здравјето

Летниот период и горештините нè дехидрираат, па потребно е да внесуваме многу течности. Затоа, ви нудиме одличен свеж и здрав сок од повеќе намирници кои ги има во сите маркети.

Состојки:

  • Лимон
  • Цвекло
  • Морков
  • Јаболко
  • Аронија

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојки, ставете ги во блендер или соковник и ќе имате полна чаша витамини!
  2. Освежете се и уживајте!

 

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожуваат

Напиток кој го менува денот: Смути од кафе и банана

Хранливо и вкусно смути: Дневна доза витамини

Изобилство на витамин Ц: Киви и лимон – совршено за летото

Веднаш тркнете во маркет да купите ананас

 

 

singlepost_text