ЕДНОСТАВНО И ЛЕСНО: Направете бело топло чоколадо со рум

ЕДНОСТАВНО И ЛЕСНО: Направете бело топло чоколадо со рум

Зимата не може да се замисли без топло чоколадо. Ви донесуваме интересен рецепт како да ја направите оваа зимска напивка.

Состојки:

  • 400 мл млеко
  • 100 гр бело чоколадо
  • 2 лажици рум
  • 1 лажица екстракт од ванила
  • шлаг за украсување

Начин на подготовка:

  1. Во подлабоко тенџере ставете млеко да зоврие, додајте чоколадо, рум и екстракт од ванила.
  2. Потоа содржината ставете ја во шолји и украсете со шлаг и цимет.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

Џиновска блага палачинка

 

singlepost_text