Грешка која го убива вкусот на меленото месо

Грешка која го убива вкусот на меленото месо

Една грешка сите често знаеме да ја направиме со меленото месо, а таа го уништува вкусот.
Никогаш не го одмрзнувајте во микро печка.
Така ќе се зацврсти само површинскиот слој и нема до крај да се одмрзне.
Одмрзнете го природно.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?