За блескаво бела насмевка и здрави заби – Ви треба една намирница од кујната

За блескаво бела насмевка и здрави заби – Ви треба една намирница од кујната

Иако има различни пасти за заби, за нега и грижа за забите, блескава насмевка и здравј, најдобро помага природно решение од кујната.
Кокосовото масло е една од најздравите намирници за чисти заби без каменец, здрави, цврсти и бели.
Измешајте кокосово масло со сол и тријте околу 4 минути.
Потоа, исплакнете.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?