ВОДАТА СО ЛИМОН Е МИНАТО! Испробајте го хитот на сезоната за слабеење и детоксикација

ВОДАТА СО ЛИМОН Е МИНАТО! Испробајте го хитот на сезоната за слабеење и детоксикација

Мешавината на вода со грејпфрут има сјаен вкус, ќе ве воодушеви со своето освежувачко дејство, а и драстично ќе го забрза вашиот метаболизам.

Половина исцеден грејпфрут во малку вода, плус гранче рузмарин наводно прави чуда за линијата.

Доволно е само да исцедите половина грејпфрут и да го измешате со вода.

Оваа мешавина испијте ја веднаш, не мора да чекате.

Ќе го забрза вашиот метаболизам, а има многу подобар вкус од водата со лимон на која навикнавте како на препорака за слабеење.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text