Tag: месо

Meat, Главни јадења, Деликатеси

Пилешки деликатес од тава – Крчка и мириса неодоливо

Направете вкусни батаци во тава со прокељ.Ова е рецептот:     Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи […]

Meat, Главни јадења, Деликатеси

Пилешко месо, а над него рендани компири: Деликатес кој не се заборава

Направете вкусен и брз ручек со пилешко и компири.Навистина има посебен вкус.     Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може […]

Tips & Tricks, Видео, Главни јадења

Нов техника за спремање пилешко: Отсега месото ќе го поховате само на овој начин (Видео)

Месото, сирењето или зеленчукот можат да се панираат на една чинија. Така ќе го намалите нередот во кујната. Класичното поховање месо, сирење или зеленчук подразбира потопување на намирниците во брашно, јајца и презла. Во овој просцес обично користиме три различни чинии или садови. Не само што на тој начин ја […]

Meat, Главни јадења

Најбрз рецепт за ќофтиња – Плус идеја за вкусен сос, не може да е подобро

Направете вкусни ќофтиња за кои верувајте нема полесен рецепт.       Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за […]

Meat, Видео, Главни јадења

Видео рецепт: Свинко со кари сос и печурки – сочно месо од кое ќе мириса домот

Направете вкусен ручек со свинско месо и кари сос.     Ова е деталната подготовка: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Meat, Салати

Брза салата со јунешко месо – повкусна и од крем салатите

Супер вкусна и лесна салата со јунешко месо.Ова е рецептот:     Напомена: Ова се мерки за една чинија и едно лице. Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Видео, Главни јадења

Лазањи на стар начин (Видео)

Вакви лазањи се уште не сте пробале! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи […]

Meat, Главни јадења

Тортиљи со месо: Нешто превкусно, а лесно за подготовка

Направете вкусни тортиљи во месо, ручек без печење, за кој не ви треба многу време и стоење на нозе.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Ќофтиња во сос од сирење и пиперка

Ќофтињата се секогаш добар избор за вкусен ручек. Уживајте! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Видео, Главни јадења

Поховани пилешки стапчиња: Мешавина од зачини и вкус кој ќе ве освои

Поховани крцкави стапчиња од пилешко месо со неколку зачини и кикирики – совршен вкус… Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна […]