Tag: месо

Tips & Tricks

Обратете внимание овие знаци: Еве како да препознаете дали месото е расипано

Секогаш е важно да знаете дали месото кое го купувате е свежо или расипано. Силната црвена боја често може да излаже, но најсигурен показател е непријатниот мирис на месото. Кога бирате месо, прво што треба да направите е да го погледнете датумот на производство/рокот на траење на месото. Бојата на […]

Главни јадења

Здрав намаз: Домашна пилешка паштета

Направете, ставете во фрижидер и имате супер брза вечера за себе и своето семејство. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Meat

Без пржење и печење: Топчиња со пилешко и кашкавал

Направете супер месо за со компири, топчиња од пилешко. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Главни јадења

Маринада за пилешко или говедско месо кое се топи во уста

Оваа маринада ги претвара вашите јадења во вистинско гурманско уживање! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Брзи ќофтиња: Вкусен ручек готов за миг

Испробајте го овој специјалитет… Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Meat

Сочно месо: Шницли по посебен рецепт – крчка сос и се топи кашкавал

Направете вкусно и сочно месо со сос и кашкавал кој се топи.   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Крцкави кременадли од рерна со презла и пармезан

Крцкави кременадли од рерна, послужете ги со свежа салата и компир. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Подготвено на ловечки начин: Месо кое се топи во уста

Месо кое се топи во уста… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Meat, Главни јадења

Ручек деликатес: Колбаси со пиперки

Направете вкусни колбаси со пиперки. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо    

Главни јадења

Домашен бучкуруш: Толку вкусен ручек, а се прави за миг

Толку вкусен ручек, а се прави за миг! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо