Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)

Каков добар рецепт – Домашен крцкав чипс (видео)

Ретко кој не ужива во вкусот на крцкав чипс. Ви откриваме домашен рецепт за чипс од тазе компир.

Можете да го сервирате со омилените намази или, пак, да уживате со добар филм, спортски натпревар или во одлично друштво 🙂

Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови прочитајте тука

singlepost_text