Tag: trik

Tips & Tricks

Мали трикови за највкусни колачи – вака ќе биде мек и вкусен

Има неколку трикови кои треба да ги знаете кога правите колач. Ако сакате да биде мек колачот, ви треба да додадете јајце во смесата за тесто. Ако додадете и млеко, ќе биде ароматичен и вкусен. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна […]