Tag: pad

Tips & Tricks, Главни јадења, Ресторани

Pad Thai со пилешко

Азиската храна никого не остава рамнодушен. Еве како да зготвите Pad Thai – специјалитети од далечниот исток. Рецептот ни го откри Шеф Фичо (Филип Поповски) за време на часовите по готвење во рамките на проектот Кулинари, а Фичо ни ги покажа и сите трикови за да го добиете специфичниот вкус […]