Tag: 2017

Главни јадења, Деликатеси

Јадење кое ја одбележа 2017 година – Овој рецепт бил најпребаруван на интернет

Минатата 2017 година ја одбележа овој рецепт, кој бил дота пребаруван на интернет. Се работи за деликатесот „Говедско Строганов“. Тоа е познато традиционално јадење од руската кујна, а ова е една од рецептот и начинот за неговата подготовка: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: За гурманско уживање – маринада за […]

Повеќе

Денови за скара и пријатели – кога ќе уживаме во 2017?

Сите со нетрпение ги чекаме неработните денови и најмногу од се продолжените викенди, кога може да здивнеме од работните обврски и станувањето рано наутро.Тоа се денови кога може да одиме на излет, да приготвиме семеен ручек, да прошетаме со пријателите, и да ја распалиме скарата. Еве кога ќе имаме вакво […]