Tag: 2016

Препораки

ТИЕ СЕ НАЈБАРАНИТЕ ДИЕТИ ЗА 2016: Ефикасни се, ќе ги пробате веднаш

Овие диети се најбарани во 2016 година на Интернет. Можеби некоја од нив веќе сте пробале.ГОЛО ДИЕТА – режим кој ветува дека ќе го оптимизира нивото на инсулин, ќе го тргне салото од стомакот и ќе го забрза метаболизмот за три недели. Менито за секој посебно го прави Доктор Елбоу […]

Повеќе

БРЗО И ЗДРАВО: Оваа година најмногу се јадел овој намаз

Годинава која изминува, најмногу се јадел намаз од авокадо. Брзо се прави и многу е здрав, а вкусот е одличен. Повеќе на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Meat, Главни јадења

Еден од најпопуларните рецепти за 2016: „Пилешко Тетразини”

Пилешко тетразини е еден од најпребаруваните и популарни рецепти за годинава. Еве како се спрема: Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) […]

Повеќе

Ова е најгугланиот рецепт за 2016 – ќе се изненадите што се готви низ цел свет

Можеби ќе ви звучи неверојатно, но најпребаруваниот рецепт за 2016 година на Интернет е чорба од боранија. Гугл ги објави најпребаруваните рецепти, а ова е листата. Боранија Запечен компир со сланина Сладолед од белки Крем од путер Свински котлети Пилешко Повеќе на Готви.мк: Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот […]