Tag: џорџ

Повеќе

Сопругата на Клуни има 39 години, а нема брчки – Она што го става е евтино и се прави дома

Сопругата на Џорџ Клуни, убавата Амал има 39 години и нема брчки. Причината е едноставна, а таа го откри еликсирот за убавина. Изрендајте го јаболкото и помешајте го со млекото. Маската нанесете ја на лицето и врато, па нека стои половина час. Потоа, измијте се со млака вода. Можете да […]

Повеќе

ФОТО: Еве на кого личи британскиот принц Џорџ

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејтлин заедно со нивните деца се во официјална посета на Канада. Принцот Џорџ и принцезата Шарлот се вистинска слатка атракција за време на посетата. Но, погледнете ја оваа фотографија која кружи на Инстаграм и проценете на кого личи малиот принц Џорџ: #george#alexander#charlotte#princess#kate#william#love#like#follow#snow#flakes#cute#george#uk#sister#brother#king#queen A photo posted […]

Повеќе

ФОТО Галерија: Малиот принц Џорџ кралски пречекан во Канада

Принцот Вилијам, неговата сопруга војвотката Кејт, нивните деца, принцот Џорџ и принцезата Шарлот пристигнаа во Канада, каде ја започнаа официјалната посета на оваа држава. Погледнете колку слатко изгледаат принцот Џорџ и принцезата Шарлот во оваа официјална фотогалерија: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Што јадела принцезата Дајана Принцот Хари е на диета […]