Tag: Џејми

Tips & Tricks

(ВИДЕО) Џејми открива – Еве како да излупите ѓумбир за 1 минута

Лупењето на свеж ѓумбир е навистина макотрпна работа најмногу заради неправилниот облик на коренот од ѓумбир. Ни треба многу време и ожеви кои се остри, а неретко знаеме да направиме вистински хаос во кујната. Но, познатиот готвач Џејми Оливер објави видео во кое ни октрива како да излупиме ѓумбир за […]

Главни јадења, Препораки

Рецептот на Џејми Оливер за шпагети карбонара (ВИДЕО)

Специјалитетите од Италијанската кујна се незаменливи за многу луѓе од целиот свет. Еве го рецептот на познатиот Џејми Оливер за приготвување на шпагети карбонара. Начинот на подготовка и другите детали погледнете ги во видеото: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас […]

Главни јадења, Препораки

ВИДЕО: Рецептот на Џејми Оливер за здрави заби и коски

Равиоли со тиква и рикота сирење – специјалитет подготвен од страна на познатиот Шеф, Џејми Оливер. „Богати се со калциум и фосфор кои се круцијални за одржување на здравјето на коските и забите“. Од состојки, потребни ви се: 300 гр. брашно 3 јајца фолија за готвење 1 тиква 250 гр. […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

Иако на Џејми Оливер пред цели две недели му се роди петтото дете, до неодамна не беше познато неговото име. Џејми на својот Инстаграм профил пред 2 дена откри дека тој ќе го носи името Ривер Рокет Оливер. Wow what a Hot Day today guys 😎 so the littlest one is […]

Забава

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Познатиот Шеф, Џејми Оливер објави фотографија од првото капење на неговото новородено дете. Џејми има огромно искуство во кулинарството, но и во растењето деца со оглед на тоа што на фамилијата Оливер ова е петто дете 🙂 Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Џејми Оливер му ја покажа градината на своето бебе […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Џејми Оливер му ја покажа градината на своето бебе

Познатиот готвач објави второ селфи со своето новородено петто дете. Овојпат во градината. Џулс (41) и Џејми (40) на 8 Август 2016 година го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки. Двојката сеуште не соопштила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер. Тие во 15годишниот брак […]

Десерти, Повеќе

Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Џејми Оливер, кому денес му се роди петтото дете, пред извесно на својот Инстаграм профил реобјави слатка пита на која пишува „Rain, rain, go away“. Ова се почетните стихови од една позната песничка за деца на англиски јазик во која се пеа за дождот кој детето го повикува да биде […]

Забава, Повеќе

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

Џулс (41) и Џејми (40) предмалку го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки, а двојката сеуште не одлучила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер. Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом […]

Повеќе

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Џулс (41) и Џејми (40) предмалку го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки, а двојката сеуште не одлучила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер. Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом […]

Забава

18+ ВИДЕО: Џејми Оливер лиже десерт вибратор

Додека светски популарниот британски готвач Џејми Оливер откри што сака да се случи со неговото тело по смртта – да го спалат во печка за печење пица и ја збуни јавноста, ние ве потсетуваме на едно негово шокантно видео. За време на гостување во кулинарска емисија, неговиот домаќин извади вибратор и […]