Tag: Џејми Оливер

Tips & Tricks, Салати

Џејми Оливер го открива трикот – Вака компир салатата секогаш ќе биде највкусна

Сите сакаме компир салата, но има три како да биде вкусна и мека. Џејми Оливер советува секогаш да се сече компирот додека е врел, за да биде помек и да даде поинаков вкус на состојките. Вака ќе се растопи и сосот на него. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Tips & Tricks

Не се сите намирници за во фрижидер: Совети од Џејми Оливер

Популарниот светски готвач Џејми Оливер советува како да ја чувате храната во фрижидер. Според него, лебот никако не оди во фрижидер и не му е таму местото. Зачините и свежиот зеленчук ќе останат свежи ако ги замотате во крпа или кеса пред да ги ставите во ладилник. Повеќе вести на […]

Десерти

Меки галети по рецептот на Џејми Оливер

Најубавите колачи со топла напивка се свежи, домашни галети. Послужете ги посипени со шеќер или мармалад.   Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен […]

Главни јадења

По рецептот на Џејми Оливер: Брзо, вкусно и крцкаво тесто за пица

Кога ќе подготвите еднаш пица со вакво тесто, веќе никогаш нема да се враќате на стариот начин! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт […]

Tips & Tricks, Видео

Снег од пуканки, портокали како лампиони – новогодишна магија со храна

Тимот на Џејми Оливер ве советува како да направите совршени декорации во магијата на Нова Година и празниците. Портокали и цимет како лампиони, пиканки како снег. Искористете ја храната за домот да блесне во новогодишно руво. Повеќе на Готви.мк: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со […]

Tips & Tricks, Видео, Салати

ВИДЕО: Џејми Оливер ја откри тајната – секоја салата вака ќе биде совршена

Познатиот свески готвач Џејми Оливер никогаш не го штеди талентот и секогаш им го пренесува знаењето на другите. Овој пат тој ни покажува трикови за да имаме свежи, здрави и највкусни салати на трпезата.https://www.youtube.com/watch?v=-9p31reoSD8 Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за […]

Tips & Tricks, Видео

Џејми Оливер не учи: Вака се употребува нож во кујната (ВИДЕО)

Џејми Оливер е врвен светски готвач, кој никогаш не се штеди кога треба да го пренесе своето знаење.Овој пат ви покажува трикови со нож во кујната. Погледнете го видеото и научете нешто ново.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете солени мафини за 3 минути Класични благи мафини Солени мафини со […]

Pastes, Tips & Tricks

Врвниот Џејми Оливер знае како: Направете совршени тестенини по негов рецепт

Врвниот готвач Џејми Оливер со неколку трикови како да направите совршени тестенини од кои нема насит. Во видео објавено на Јутјуб, Џејми Оливер објаснува како да ги сварите макароните, колку долго треба да трае постапката, што да им додадете, и други мали тајни од неговата кујна која е извонредна.Сè што […]

Pastes, Главни јадења, Деликатеси

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Направете вкусни тестенини по рецептот на светски познатиот готвач, Џејми Оливер. Поврзани вести на Готви.мк: Многу добра вест! Тестенините помагаат во слабеење Свежа салата со тестенини ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Тестенини во песто сос Хот дог шпагети – одличен рецепт кој и дете може да го направи […]