Tag: ќофте

Meat

Деликатесни ќофтиња со кисело млеко и кашкавал

Направете вкусни ќофтиња. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја […]

Главни јадења

Брз рецепт: Ќофтиња од пилешко месо

Брз рецепт за вкусни пилешки ќофтиња. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Ќофтиња од три вида риба

Направете рибини ќофтиња. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на принцот […]

Видео, Главни јадења

Видео рецепт за идеален ручек: Ќофтиња со зеленчук – се топат во уста

Израдувајте ги домашните со совршен ручек! Начинот на подготовка е едноставен и нема да ви одземе многу време, а ќе добиете фантастичен ручек! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Сашина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе […]

Главни јадења

Ќофте во бел сос – најдобар избор за ручек

Вкусен ручек од мелено месо… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според […]

Главни јадења

Ручек на брзина: Ќофте во сос од јогурт

Брз и лесен рецепт за омилените ќофтиња. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Главни јадења

Без пржење и стоење на нозе – Печени ќофтиња од тиквички

Брзи и вкусни ќофтиња со тиквички.   Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко Полнети печурки по најдобар […]

Главни јадења

Ручек на брзина: Ќофте со кашкавал

Ако немате време за готвење, а сепак би сакале да направите вкусен ручек, овој предлог е идеален за вас. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате […]

Meat, Tips & Tricks

Трик за домашни ќофтиња – Додадете една намирница во смесата

Кога правите домашни ќофтиња, има трик како да бидат повкусни. Во смесата ставете и еден изрендан компир на ситно.Вака ќе биде повкусна смесата.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да […]

Главни јадења

Се топат во уста: Ќофтиња во бел сос

Вкусно јадење од мелено месо… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не […]