Tag: ќофте

Главни јадења

БРЗО, ЛЕСНО И ВКУСНО: Ќофте во сос од домати

Пробајте го овој специјалитет… На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Главни јадења

Наједноставно ќофте во сос: Со тестенини или пире, вкусот е фантастичен!

Ви пренесуваме рецепт за наједноставна подготовка на вкусно ќофте… Совет: Ќофтињата во сос можете да ги сервирате со тестенини или пире. Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица СОВЕТ: Како да направите добра маринада за […]

Meat

ВИДЕО: Заборавете на плескавиците: Ќофтиња во чаша готови за миг

Неколку намирници за супер месо во чаша. Ваков рецепт немате видено до сега. Повеќе рецепти на Готви.мк Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар 9 совети за вкусна и сочна скара […]

Meat, Главни јадења

Ручек идеја: Пилешки ќофтиња со пржени компирчиња

Направете супер богат и вкусен ручек за целото семејство. Верувајте, ќе уживаат сите генерации во вашиот дом  Поврзани вести на Готви.мк Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар 9 совети за […]

Главни јадења

Домашен бургер – Брз летен ручек кој децата ќе го обожаваат

Одличен ручек кој ќе го приготвите брзо и никој нема да остане рамнодушен. А, и возрасните исто, додава Ива која ни го испраќа овој рецепт. Ива вели дека посебно доживување е тоа што секој по желба ги додава останатите намирници во својот сендвич. Викендот е пред вас 🙂 На здравје! […]

Предјадења

Колку вкусно мезе: Ќофтиња од тиквички

Зорица вели дека овие тиквички ги прави како мезе за гости или како лесна вечера за целото семејство. Ние го пробавме нејзиниот рецепт и резултатот е навистина вкусен 🙂 Основната смеса по желба може да се смени и да се додадат сувомесни производи, праз, печурки, сирење, кашкавал итн. Во зависност […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Најдобар рецепт за домашно ќофте

Ќофтињата се навистина неодолив деликатес. Сепак, нема ништо повкусно од домашно приготвено ќофте 🙂 Прочитајте го речептот на Ана: На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на […]

Главни јадења

Ќофтиња во доматен сос

За некого омилено јадење уште од градинка 🙂 Еве Gotvi.mk рецепт за да приготвите ќофтиња во доматен сос: Пријатен ручек! Прочитајте поврзани рецепти: Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава Шарска плескавица Домашни ќофтиња Гурманска домашна плескавица ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Ќофтиња од тиквица Мусака […]

Tips & Tricks, Главни јадења, Предјадења

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Овие неодоливи ќофтиња одлично одат во комбинација со вашиот омилен сос. Идеални се за секој оброк и за сите кои сакаат да внесат помалку калории и уживаат во вкусот на туна. Погледнете ги деталите за овој рецепт во видеото: Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови прочитај тука Рецепт […]

Главни јадења

Домашни ќофтиња

Вистински специјалитет и многу вкусно во секоја комбинација. Еве што ви е потребно за да ги направите овие сочни и вкусни ќофтиња. Совет за компактна смеса и сочен вкус на сите ќофтиња: Прво, измешајте ги во посебен сад сите состојки, освен месото. Потоа додајте го и месото и убаво измешајте […]