Tag: ќофте.блитва

Главни јадења

Ќофтиња од блитва – не се од месо но ќе се изненадите колку се добри

Направете вкусно, лесно и брзо јадење, може да служи како главно јадење, предјадење или прилог со салата.       Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк:Рости од компирШеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со […]