Tag: ќебап

Главни јадења

Шиш ќебап на либански начин

Вкусно јадење од јагнешко месо… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Главни јадења

Тас кебап – рецепт за вкусно јадење од месо

Подгответе вкусен тас кебап… Добар апетит! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Главни јадења

Адана кебап: Оригинален рецепт за најпопуларното турско јадење

Феноменална комбинација од вкусно месо и зачини… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Главни јадења

Ќе го правите постојано: Ќофте ќебап со мелено месо и зеленчук

Вкусен ручек кој ќе го обожавате! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Tips & Tricks, Главни јадења

СОВЕТ КОЈ ВРЕДИ ДА ГО ЗАПИШЕТЕ: Откриена тајната на сараевските ќебапи!

Ви ја откриваме тајната за најпопуларното босанско јадење, сараевските ќебапи. Во продолжение ви донесуваме рецепт како сами да направите смеса за сараевски вкусни ќебапи. Поентата е во доброто месо, начинот на подготовка и смесата да отстои. Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели […]

Повеќе

ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“?

Дел од коментаторите од намакедонско и балканско наречје пишуваат дека Калиопи била малку гладна на сцената на Евросонг и пеела за донер ќебапи. Дона, за многумина, особено за оние кои говорат англиски јазик како мајчин, било слично на донер, па така, шегите се дека таа пее за храна. Изворно тука – Можеби […]