Tag: Њујорк

Повеќе

ВИДЕО: Мараја Кери фалшираше на новогодишниот настап во Њујорк

Илјадниците луѓе кои го прославуваа дочекот на Новата 2017 година на Тајмс Сквер во Њујорк, останаа подзинати слушајќи го настапот на Мараја Кери. Пејачката се пожалила на неусогласеност на плејбекот со нејзиниот настап, а на крајот нервозно ја напуштила сцената. Погледнете детали во видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Цеца ја […]

Повеќе

Огнен Јанески од Њујорк: Јас сум добро, заминав од местото 30 минути пред експлозијата

Огнен Јанески, новинар на ТВ „24 Вести“, ја опиша ситуацијата во Њујорк по вчерашните експлозии. Тој на својот Фејсбук профил напиша дека е добро и дека за среќа местото на експлозијата го напуштил 30ина минути претходно. Еве го целото инфо на Огнен објавено на Фејсбук: Прочитај рецепти на Gotvi.mk: ВИДЕО: Рецепт […]

Забава

ФОТО: Викторија Бекам со кафе и сладолед уживаше во Њујорк

Викторија Бекам викендов уживаше во Њујорк. Утрото го започнувала со кафе од Старбакс, а го покажа и својот омилен сладолед со 2 топчиња. Погледнете го изборот на Викторија Бекам: Good morning NY! Wake up! x vb #VBSS17 #NYFW A video posted by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on Sep 8, 2016 at […]

Повеќе

ФОТО: Ким Кардашијан се заблагодари на Airbnb за одличното сместување во Њујорк

Ким Кардашијан, која деновиве е актуелна поради тоа што на јавноста и обелодени дека боледува од псоријаза, одмора во Њујорк. Таа на својот Инстаграм профил се заблагодари на сервисот „Airbnb“ за одличното сместување што и го обезбедиле во најубавиот град на светот. Just checked into our NYC penthouse. Thanks @airbnb […]