Tag: љубов

Забава

ФОТО Каролина Гочева ужива во добра храна со саканиот – љубовта цвета

Каролина Гочева ужива со саканиот Михаил во Рим со вкусни јадења и вино.- „Совршен крај на совршен ден… Фотографија направена од мојата љубов“, напиша Каролина на социјалните мрежи со што ја призна љубовта.   Повеќе на Готви.мк: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите […]

Забава

Љубов на сите страни – Со кого заспива Елена Ристеска? (ФОТО)

Популарната македонска пејачка, Елена Ристеска на својот Инстаграм профил објави многу слатка фотографија. „Кога ја заспиваш внуката.. или таа тебе?“ – напиша Елена под оваа фотографија: Кога ја заспиваш внуката.. или таа тебе? 🙊🙈 #niece #aunt #love A photo posted by E L E N A (@elenaristeskaofficial) on Oct 19, […]

Pastes

Врвен специјалитет: Њоки потпечени со презла

Направете вкусен ручек од тестенини со презла кои имаат совршен вкус. Повеќе рецепти на Готви.мк: Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот […]

Предјадења

Денот по утрото се познава: Појадок готов за 10 минути

Вкусен појадок кој со својата арома ќе ги примами вашите најмили да дојдат на трпеза. Повеќе рецепти на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]

Забава

ВИДЕО: Лепа Брена и Боба и после 25 години брак исто заљубени

На роденденска прослава Лепа Брена се фати за микрофон и запеа, а нејзиниот сопруг како тинејџер цело време и испраќаше бакнежи. Брена и Боба годинава прославуваат 25 години од својот брак. A video posted by Dragan Brajović (@brajamusic_official) on Sep 22, 2016 at 3:54pm PDT ВИДЕО: Цеца и Лепа Брена […]

Главни јадења

Деликатес на денот: Солен пудинг од палента и зеленчук

Кога ќе се спомене пудинг, веднаш не потсетува на слатко уживање во кујната. Gotvi.mk овој пат ви нуди супер вкусен солен пудинг од палента, со многу зеленчук. Вкусот на детството во ново издание ќе ве остави без зборови. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од […]

Главни јадења, Предјадења

Полнета пица – вкус како од врвните пицерии

За триесетина минути направете полнета пица, доволна за шест лица. Ова јадење може да биде појадок, како и ручек или вечера. Поврзани вести на Готви.мк: Вкусен појадок Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет […]

Забава

СЛАТКО ВИДЕО: Љубовната приказна на Тамара и Небојша од Куманово

Тамара и Небојша се млад пар средношколци од Куманово кои сакаат со публиката на Gotvi.mk да прикажат само мал дел од нивната љубовна приказна и воедно да стоплат многу срца. Со ова видео тие сакаат да инспирираат и да ги повикаат сите луѓе на она единственото и најмоќното што не […]

Десерти

Домашни ледени коцки – десерт кој не се пропушта

Кога ќе дојде време за десерт, често ни се пријадува нешто ново и многу вкусно. Токму таков рецепт за домашни ледени коцки ни испраќа Сања. Подготовка на пандишпанот: Јајцата се матат заедно со шеќерот, а се додаваат потоа и брашното, зејтинот, какаото и прашокот за пециво. Се пече во правоаголна […]

Десерти

Егзотичен сутлијаш

Љубители на благ ориз, ова е рецепт за вас. Богатство на вкусови и одлично балансиран десерт. Еве што ви е потребно: За побогат вкус во текот на варењето можете да додадете и рендана кора од лимон. Готви со љубов и уживај во храната 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Рецепт за […]