Tag: јогурт

Видео, Главни јадења

Мафини од јогурт со сирење и шунка: Меко и вкусно печиво за 25 минути

Ако немате идеја што да подготвите за вечера, пробајте го овој рецепт. Добар апетит! https://youtu.be/21yx4_U-9RI Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Видео, Десерти

Јогурт торта од само 3 состојки: Само измешајте и запечете – брз десерт кој освежува

Ќе уживате во секој залак… Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Видео, Десерти

Јогурт торта од само 5 состојки: Мека и воздушеста

Ако сте љубител на сладок доручек, оваа јогурт торта можете да ја послужите и наутро. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено […]

Главни јадења

Брза и вкусна: Погача готова за 20 минути

Погача со јогурт готова за 20 минути. Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта […]

Главни јадења, Предјадења

Ладна супа од блендер за 5 минути: Јадење од 2 состојки кое ќе ве освежи

Вкусна, нискокалорична оброк супа. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука […]

Главни јадења

Брза подготовка: Пилешки шницли во јогурт

Брза подготовка, фантастичен вкус! Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Видео, Главни јадења

Без чекање тестото да нарасне: Брза јогурт пита која се пече 25 минути

Ако сакате вкусна пита, но да не поминете многу време во кујна тогаш ова е вистинскиот рецепт. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со […]

Видео, Главни јадења

Домашна пројара со јогурт и кисела вода: Вистински избор за доручек

Рецепт за домашна пројара која постојано ќе ја правите. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа […]

Видео, Салати

Јогурт салата: Сочна и кремаста, а се прави многу лесно

Хит јогурт салата, често ќе ја правите! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]