Tag: Јелена

Повеќе

Јелена Карлеуша провоцира со задникот (ФОТО)

Српската пејачка и скандал мајстор на социјалните медиуми, Јелена Карлеуша повторно предизвика лавини воздишки кај спротивниот пол. А, овојпат членката на жирито на „Гранд звезди“ не се соблече. И воопшто немаше потреба од тоа 🙂 Погледнете: One more day…😶 A photo posted by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Nov 2, 2016 […]

Десерти, Препораки

Јелена Ѓоковиќ објави рецепт за еден од најубавите десерти во светот

Јелена Ѓоковиќ која деновиве е актуелна по семејните фотографии од прославата на роденденот на нивниот син, како и слатките заеднички фотографии со сопругот Новак Ѓоковиќ, објави фотографија од неодолив десерт. Погледнете: Just an idea….😍 great recipe! #happysunday A photo posted by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on Oct 9, 2016 at 8:21am […]

Забава

ФОТО: Карлеуша растура на Инстаграм

Иако досега бевме навикнати Јелена Карлеуша да собира десетици илјади лајкови на Инстаграм и другите социјални медиуми, тоа најчесто се должеше на фотографиите каде таа е разголена или во некои други провокативни изданија. Но, овојпат тоа не е случај. Погледнете: So proud of him! It was a great game tonight! […]

Забава

Јелена Карлеуша пцуе како кочијаш (ВИДЕО)

На сите ни е тешко додека вежбаме напорно, но очигледно на Јелена Карлеуша оваа вежба тешко и падна. Погледнете како изгледаше и звучеше тоа: Повеќе вести на Gotvi.mk: Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја […]

Повеќе

Беквалац и Крлеуша во „војна“: Како тоа ги поддршуваш ЛГБТ луѓето, а им наплаќаш за настап?

Лавина реакции предизвика настапот на српската пејачка Наташа Беквалац на „Парадата на гордоста“ која викендов се одржа во Белград, Србија. Секако, предничеше нејзината колешка Јелена Крлеуша, како и дел од српските медиуми кои ја „обвинија“ Беквалац дека ако ја поддржувале ЛГБТ популацијата не требала да земе хонорар за својот настап. […]

Забава

ФОТО: Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована на романтична вечера

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована ја прославија втората годишнина од бракот. По тој повод, Жељко ја изненади Јована со романтична вечера во познат белградски ресторан. Еве како изгледало тоа: Dve godine "Frans-a" #lovemyhusband A photo posted by Jovana Joksimovic (@jovanamac) on Sep 14, 2016 at 1:45pm PDT Повеќе на […]

Забава

ФОТО: Јелена Крлеуша како барбика – веќе не е русокоса

Јелена Крлеуша, која има повеќе од 1,2 милиони следбеници на Инстаграм, предмалку објави фотографии на кои е со променет имиџ. Таа повеќе не е русокоса, туку ја офарба косата розево. Еве како Крлеуша изгледа сега: 😜 A photo posted by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on Sep 14, 2016 at 8:11am PDT 🌸 #pinkhairdontcare […]

Повеќе

Ѓоковиќ ќе ги тужи медиумите кои го „разведоа“

Новак и Јелена Ѓоковиќ ги демантираа тврдењата на “Gazeta delo sport” дека се пред развод и сакаат да ги тужи италијанските медиуми. Угледниот спортски весник објави дека тие двајца пред неколку месеци биле пред развод, што ова на Ѓоковиќ воопшто не му се допаднало. „Многу ги разбеснија овие тврдења. Посебно […]

Забава

Јелена Розга го прослави 39 роденден – Еве како Стјепан честиташе

Познатата хрватска пејачка, Јелена Розга, вчера го прослави својот 39 роденден. Розга, која повеќе од деценија има своја соло кариера, за прв пат се прослави како дел од групата „Магазин“. „Среќен роденден на мојата убава девојка“, напиша нејзиниот вереник Стјепан Хаусер, кој е дел од феноменалната група „2 Cellos“. Прочитај […]

Забава

ВИДЕО: Карлеуша соблече обожавател на сцена и играше околу него

Јелена Карлеуша повика на сцена свој обожавател. Го соблече речиси гол и играше околу него. На крајот му честиташе роденден 🙂 Погледнете како изгледаше сето ова во видеото: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за […]