Tag: јајца

Tips & Tricks, Видео

Оваа техника ќе ве воодушеви: Бојадисување јајца на пареа

Брзо и лесно до совршени Велигденски јајца. Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: https://youtu.be/P1HOmZPFoU0 Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем […]

Tips & Tricks, Видео

Најубавите Велигденски јајца брзо и лесно: Кликер метод за бојадисување јајца

Ако сте во потрага по нова техника за бојадисување јајца со преубави шари, а притоа начинот на бојадисување да биде едноставен – на вистинско место сте.Ви го претставуваме начинот на бојадисување со „кликер ефект“. Брза и едноставна подготовка, фантастичен резултат! Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе Готви.мк рецепти: […]

Tips & Tricks, Видео

Пастелно бојадисување на Велигденски јајца

Со боја за колачи можете да добиете преубави пастелни бои на велигденските јајца кои ќе ја украсат вашата трпеза. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати […]

Главни јадења

Вкусен доручек за целото семејство: Запечен омлет со шунка и кашкавал

Уживајте во вкусен доручек… Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Tips & Tricks, Видео

Без многу труд ќе добиете совршена Велигденска декорација (Видео)

Ако сакате шарени јајца за вашата Велигденска трпеза, подгответе ги по овој метод. Не е комплицирано, а резултатот е магичен! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог: Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета […]

Десерти

Велигденски десерт кој ќе ја разубави секоја трепеза: Чоколадни јајца со кокос и шеќер во прав

Украсете ја вашата Велигденска трпеза со преубави чоколадни јајца. Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна […]

Главни јадења

Земички со јајце и сирење – брз доручек

Брз и вкусен доручек. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и […]

Главни јадења

Вкусен доручек за десет минути

Вкусен доручек за десет минути. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е омиленото чоколадо на секој […]

Tips & Tricks, Видео

Совршено украсени јајца: Сите ќе ви завидуваат на техниката

Се ближи Велигден, па еве една убава идеја за бојадисување јајца. Погледнете го начинот на подготовка: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Видео

Доручек кој ќе ве освои: Отсега само вака ќе подготвувате јајца

Јајца и ориз подготвени на овој начин се сјаен ручек за одличен почеток на денот. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња […]