Tag: јајаца

Видео, Главни јадења

Кајгана со кромид и пиперки

Ништо поубаво за вкусен оброк – кајгана со кромид и пиперки…   Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо […]

Главни јадења

Ролни од мелено месо: Јадење на кое никој не може да му одолее!

Топли или ладни – толку се вкусни што ќе ги правите постојано!   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Главни јадења

Јајца без холестерол: Омлет од белки со спанаќ

Јајцата ги бие лош глас поради холестеролот кој се наоѓа во жолчките. Меѓута, јајцата истовремено претставуват еден од најцелосните извори на протеини за нашето тело. Неколку цели јајца за доручек се вистинска енергетска бомба за организмот и даваат енергија за остатокот од денот. Но, доколку сакате да ги избегнете жолчките, […]