Tag: јапонски рецепт

Видео, Десерти

Проѕирен десерт од само 2 состојки

Овој чуден јапонски колач за брзо време стана хит на интернет, иако се работи за многу едноставен рецепт.За да го направите потребни ви се желатин и вода, а оригиналниот рецепт користи оризово брашно. Десертот е изум на компанијата „Kinseiken Seika”, а неговиот назив на јапонски е „Mizu Shingen Mochi“. Идејата […]

Tips & Tricks

За сува и проблематична кожа – Ви треба една намирница од кујната

Поради мирисот и вкусот на какаото забораваме на лековитите својства. Какаото е супер заштита за кожата, зошто спречува стареење на кожата, црвенило и иритации, а со ендорфинот кој го ослободува ќе бидете расположени и насмеани. Ви требаат мед, млеко и какао со маслиново масло. Се прави смеса, се остава десет […]

Десерти

Јапонска баклава: Едноставен рецепт за фантастичен колач

Ако ви треба брз, а вкусен колач, вие сте на вистинското место. Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви […]