Tag: Јадран

Видео, Посно и веге, Препораки

Откријте ги сардините, мали риби што треба да се јадат наголемо

Ева сардините се вистински благодет од морските длабочини на Јадранот, богати со протеини, омега-3 масни киселини, а истовремено не содржат конзерванси и адитиви. Сината риба е една од намирниците кои содржат најлесно достапни незаситени масни киселини, познати како омега-3, кои помагаат во заштита на нашиот кардиоваскуларен систем, ги намалуваат високите […]

Повеќе

Туристите во шок: Кафе 330, а пица 1.000 денари!

Од лето во лето домашните, но и странски туристи се жалат на високи цени долж јадранскиот брег, како оние во продавниците, така и во кафулињата и рестораните. Така RTL во својот прилог ги спореди цените на пица, сладолед и кафе во најпопуларните туристички дестинации на Јадранот со оние во Загреб. […]