Tag: јаде

Салати

Рецептот на Малахов: Оваа салата буквално ги јаде вашите килограми

Тој има напишано повеќе од 60 книги и знае точно што треба за слабеење и здрава исхрана. Русинот Малахов објави рецпт за салата која топи килограми. Повеќе на Готви.мк: Крем супа од моркови Телешка супа со куркума и брокула Мисиркина супа со јајце Пролетна супа Јагнешка чорба по традиционален рецепт […]

Забава

Што се јаде за Нова Година низ светот – ќе се шокирате

Сарми, месо и некој вкусен десерт, руска, пилешка и ред други специјалитети се намирниците без кои не поминува Нова Година кај нас во Македонија. Сепак, насекаде во светот има шокантни традиции и се јадат многу чудни деликатеси и тоа со причина.Во Велика Британија се јаде леб, а истиот и често […]