Tag: јадење

Видео, Главни јадења

Еве како да го направите најдоброт хот-дог

Често ќе го правите на овој начин. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ а „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Вкусни тестенини со фета и домати

Вкусни тестенини со фета. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Како се прави највкусниот ориз: Трикот е во две едноставни намирници кои ги имате во кујна

Доколку сакате да направите ориз кој ќе ви успее при првиот обид, ова е рецептот за вас. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете […]

Видео, Главни јадења

Тиквици од тава: Брза подготовка за вкусно јадење

Тиквици од тава. Одличен рецепт, брза подготовка. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења

Само исечкајте, измешајте и испечете – едноставен рецепт за тиквици

Вкусен ручек од тиквици. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која […]

Видео, Главни јадења

Гулаш по оригинален рецепт: Сите ќе ги испразнат чиниите!

Одличен рецепт за вкусен гулаш… Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Валентина“: https://youtu.be/RCdJxLsbCVI Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива […]

Главни јадења

Боранија без месо: Стар рецепт, едноставна подготовка

Вкусен ручек без месо… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Сочни кременадли од рерна: Вкусен ручек кој сам се подготвува

Никогаш посочни кременадли од рерна. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и […]