Tag: јагнешка

Meat, Главни јадења

Јагнешка чорба за Велигден

Направете вкусна јагнешка чорба за Велигден. Рецептот за чорбата ни го испрати читателката Билјана Симова, и благодариме 🙂  Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички Фарбање јајца со памук Офарбајте јајца со весници 7 техники за фарбање јајца Сакате совршено пржени јајца?

Предјадења, Препораки

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Навистина многу вкусен рецепт на баба Мира за подготовка на традиционална јагнешка чорба. Задолжително прочитајте го: На здравје! СОВЕТ: Доколку сакате чорбата да биде погуста, додадете повеќе кисело млеко. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Супа од зеленчук за намалување на килограми Рибја чорба Телешка чорба со домашно лепче Крем чорба од […]