Tag: јаглехидрати

Tips & Tricks

МОЖНО Е! Јадете ги следниве намирници и никогаш нема да се здебелите

Еден од најчестите совети кои ги слушате е дека би требало да јадете онолку храна колку што ви е потребно за да се чувствувате сити. Меѓутоа, различни намирници различно влијаат на чувството на ситост но и на вашата линија. Како би се чувствувале сите, би требало да изедете количина пилешки […]

Видео, Главни јадења

ЛЕБ ОД ТРИ СОСТОЈКИ БЕЗ ЈАГЛЕХИДРАТИ: Јадете го секој ден без да се плашите од вишок килограми (ВИДЕО)

Замислете – можете да јадете леб по цел ден, а покрај тоа и да ослабите! Иако звучи како сон за оние кои обожаваат леб, вистина е – само треба да знаете како правилно се прави ваков леб. Популарниот „кето леб“ го добил називот бидејќи е популарен помеѓу луѓето кои се […]

Tips & Tricks, Повеќе

Исхрана за дефинирање на мускулите

Ако имате за цел да ја дефинирате мускулната маса и ако ве интересира каква исхрана треба да практикувате за да го постигнете тоа, прво што треба да знаете е дека за дефинирање на вашата мускулна маса директно се задолжени јаглените хидрати и протеините. Намирниците богати со јаглени хидрати, најмногу треба […]