Tag: јаболко

Видео, Десерти

Брза пита колач со крушки или јаболка

Мек и едноставен колач за 10 минути! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/JVrdjtXvd9o Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со […]

Видео, Десерти

Колач од две јаболка во бел сос

Колач кој ќе го обожавате! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од […]

Видео, Десерти

Сочна пита со јаболка и гриз од готови кори

Брзо и едноставно направете слатка пита со јаболка и гриз. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар […]

Повеќе

Здрава напивка од јаболко за добро утро

Вкусна и здрава напивка од јаболко и цимет. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Десерти

Мафини со јаболко

Брз и вкусен десерт… Уживајте! Повеќе на Готви.мк ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Повеќе

За здрав живот: Напивка од морков и јаболко

Брзо и лесно подгответе напивка која е здрава и вкусна! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти

Неодолива комбинација: Колач со јаболка и чоколадо

Брз и неодолив колач со јаболка и чоколадо Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Tips & Tricks

Компирите во вреќа нема да скапуваат – Има мал трик

Можете да спречите компирите да скапат брзо со еден трик. Во компирите ставете јаболко. Така тоа ќе спречи брзо да скапуваат. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Најдобар рецепт за домашен чизкејк […]

Препораки

Витамините се во неа – Направете го ова со кората од јаболките

Многумина кога јадат јаболко ја тргаат кората и го јадат само плодот, но така фрлаат витамини без да знаат. Кората е полна со витамин Ц, помага да се исфрлат токсините и да биде телото чисто, како и да ви работи стомакот добро.Не ја фрлајте во следна прилика, само измијте ја […]

Препораки

Мијте го лицето со ова – Евтина намирница многу помага

Јаболкото е вкусно и здраво овошје кое кај нас го има во изобилство и често се јаде, а помага за многу проблеми, па и за кожата. Јаболките ја прават кожата убава и сјајна, ја чистат и помагаат. Доволно е и да го миете лицето со вода и неколку лажици јаболков […]