Tag: јаболков оцет

Препораки

Се бори со хроничниот умор – Мешавина од две состојки

Јаболковиот оцет е корисен и мала количина треба секојдневно да се внесува. Две лажички јаболков оцет растворете ги во зовриена вода. Може да си ставите и малку мед да го ублажи вкусот. Помага да не се чувствувате уморни, да се спасите од проширени вени, да го прочистите телото. Помага и […]

Препораки

Решението за болни синуси се крие во кујна – многу е евтино и ефикасно

Ако имате проблем со синусите или некоја инфекција, се што ви треба е јаболков оцет. Кога ќе ги имате првите болки најдобро е да се напиете јаболков оцет. Помага и за грип и настинка. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од […]

Повеќе

Чудесна напивка: Еве зошто треба да пиете оцет

Јаболковиот оцет веќе со години се споменува како чудесна напивка. Иако вкусот е јак и интензивен, јаболковиот оцет донесува многу корист за здравјето, па добро е да го вклучите во својата дневна рутина. Ова е само дел од листата ефекти кои оцетот ги има врз здравјето. Најдобра препорака е да […]

Препораки

Евтин е и го имате и дома – Со овој природен лек лесно ќе ги отстраните брадавиците

За разлика од други болести, брадавиците по телото не болат. Но, затоа пак се гледаат и не изгледаат воопшто убаво, а секако тоа може најмногу да ни пречи.Ако ги имате по телото, нема причина за грижи, бидејќи можете многу едноставно да ги отстраните. Ви треба само јаболков оцет. Оцетот ќе […]

Tips & Tricks

Рецепт кој топи килограми на критичните места – Стопете се пред празниците

Ако сакате да го стопите салото на критичните зони, ви нудиме рецепт кој ќе ви помогне брзо и ефикасно да го направите тоа. Се препорачува за слабеење, за маснотии во крвта, и други здравствени проблеми. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити […]

Повеќе, Препораки

Една состојка од кујната може да биде лек за хемороиди

Болниот проблем со хемороидите понекогаш може да се реши и без лекови и скапи препарати, а спасот е во евтина намирница од кујната. Потребна ви е оваа намирница: јаболков оцет разреден со малку вода, Ставете од мешавината на газа, па ќе го ставите на болното место. При лекувањето јадете помалку […]

Препораки

Земете лажичка јаболков оцет пред спиење – Телото ќе доживее промена

Јаболковиот оцет е многу здрав и корисен и тоа не е тајна, но има и дејства кои не се толку добро познати, а многу му помагаат на телото. Ви треба само едно лажиче јаболков оцет пред спиење, а со него ќе решите низа проблеми. Ако имате болка во грлото, ќе […]

Tips & Tricks

Јаболковиот оцет има една намена која ќе ви заштеди куп пари

Јаболковиот оцет е природен лек за многу тегоби, а неговото делотворно дејство се гледа и на работата на срцето. Има уште една примена за која ретко кој знае, а ќе ви обезбеди блескава насмевка.Избелувањето на забите е стоматолошки скап зафат, па наместо да давате куп пари за тоа, може да […]

Видео, Препораки

Измеша јаболков оцет со една состојка – топи килограми, а може да спаси и живот

Верувале или не, ако измешате јаболков оцет со само една состојка, ќе бидете здрави како дрен, ќе живеете долго, ќе намалите обем на струкот, ќе ја подобрите работата на органите и ќе имате повеќе енергија.Се што ви треба е јаболков оцет и лажица мед. Се се меша, се соединува и […]

Tips & Tricks

РЕШЕТЕ СЕ ОД ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ! Овие намирници ќе ве одржат витки

Како би живееле здраво и би изгубиле килограми, важно е да ја наполните кујната со нутритивно богати намирници кои не се обработени и кои ќе го одржат вашето тело витално во текот на денот. Ленено семе Лененото семе помага при слабеење бидејќи се врзува со вишокот хормони. Исто така ја […]