Tag: јаболка

Видео, Десерти

Пробајте слатка пита со јаболка, ореви и суви сливи: Рецепт кој не смеете да го пропуштите

Пробајте слатка пита со јаболка, ореви и суви сливи: Рецепт кој не смеете да го пропуштите. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе рецепти на Готви.мк: Чоколадни мафини Капкејк мафини Ултра брзи пица мафини Мафини од банани Брзи овесни мафини ВИДЕО: Мафин рози од јаболко

Видео, Десерти

Колач со јаболка и ореви со тајна состојка поради која колачот има оригинален вкус

Кога еднаш ќе го пробате овој колач, ќе го правите секој ден! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/iFrfT2cGCJI Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не […]

Видео, Десерти

Колач од јаболка без печење: Брз и вкусен десерт

Колач со јаболка, кремаст фил и бисквити. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Десерти

Евтин и брз колач од јаболка по оригинален стар рецепт

Овој едноставен колач со јаболка ќе го правите често… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб […]

Повеќе

Вкусен и здрав сок од јаболка

Вкусен и здрав сок од јаболка.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Десерти

Кох со јаболка по стар рецепт

Стар српски рецепт за вкусен кох од јаболка. Послужете и уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Видео, Десерти

5 состојки и 5 минути подготовка: Евтина пита со јаболка – брз и лесен рецепт

Ако сте почетник во кујна, ова е наједноставниот рецепт за пита со јаболка. Уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и […]

Видео, Десерти

Без јајца и млеко: Колач со јаболка кој брзо се прави

Колач без млеко за кој не ви треба миксер! Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит […]

Видео, Десерти

Пита со јаболка на јапонски начин

Вкусна пита со јаболка на јапонски начин. Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која […]

Видео, Десерти

Пробајте го најубавиот колач од јаболка: Брз и лесен рецепт

Време е да го пробате најубавиот колач од јаболка. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“: https://youtu.be/fTdiMY_XmoI Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]