Tag: штип

Повеќе

ШТИП: Мафини во форма на женски полов орган – Казнет дел од персоналот во Болницата

Со еднократно намалување на платата за 30 отсто, казнети се лекарите и персоналот на гинеколошко – акушерското одделение на Клиничката болница во Штип, бидејќи го прославувале дочекот на Нова година, а потоа и на Стара Нова година со алкохол и со мафини во облик на женски полов орган. Ваква одлука […]

Повеќе

Ноќеска нов земјотрес почувствуван во Македонија (ФОТО)

На 09.10.2016 година во 23 часот беше почуствуван земјотрес во Македонија кој бил со интензитет од 2,4 степени. Епицентарот на овој земјотрес бил 58 километри источно од Скопје (кај Карбинци, Штип) на длабочина од 2 километри. Цела обложувалница се испразни – Уште едно видео од саботниот земјотрес во Скопје ВИДЕО: Како […]

Забава

Пастрмајлијада во Штип – Еве како беше на концертот на Чола (ФОТО + ВИДЕО)

Вчера заврши манифестацијата „Штипска пастрмајлијада 2016“ во Штип. Според некои од статистиките, за време на настанот биле изедени над 100 илјади пастрмајлии. Бројка која не е за занемарување 🙂 Публиката ја забавуваа Ју Група, Рибља Чорба и Здравко Чолиќ. Еве дел од атмосферата на вчерашниот концерт на Чола: Маријана главна […]