Tag: штетен

Препораки

Зошто да избегнувате мајонез – неколку причини кои покажуваат дека е штетен

Иако е вкусен, кога е во прашање мајонезот треба да се избегнува, а има неколку причини за тоа. Имено, неговата текстура е како на желатин, а ги убива и другите вкусови. Нема во себе многу хранливи материи, масен е и не содржи влакна и протеини. Повеќе на Готви.мк: Брз појадок […]