Tag: штангли

Десерти, Посно и веге

Посни рум штангли – Десерт кој може да го јадете за постот

Посни штангли за големиот пост. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече  

Десерти

Колач со какао – крцка бисквит, над него чоколадо

Направете вкусни колачи со какао. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко […]

Десерти

Не давајте многу пари: Направете дома највкусни рум штангли

Направете домашни рум штангли, повкусни од оригиналот.       Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Морнарски штангли – Чоколадо, бадеми и кафе

Направете необичен и вкусен десерт. Морнарски штангли се супер рецепт.     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Предјадења

Коцки кои се полн погодок за појадок – Посебно вкусни, не одземаат многу време

Направете солени ленти или коцки кои денот ќе ви го направат повкусен. Ова е рецептот за нив: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми Кралски појадок со кој ќе слабеете Појадок или вечера за медал

Десерти

Чоколадни лентички кои децата ќе ги сакаат – Шарени и вкусни

Направете посни и вкусни колачи кои не само што имаат супер вкус, туку имаат и одличен изглед. Ова се чекорите за подготовка: Уживајте во овој чоколаден вкус за сите генерации 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Десерти

Лондонски плочки со џем и ореви – Нов рецепт за кога ќе ви се пријаде благо

Направете вкусен колач кој го носи името „Лондонски штангли”, а е толку лесен и кремав. Ова е рецептот: На здравје десерт! Повеќе рецепти со десерти на Gotvi.mk: Деликатесни бомбици Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Домашни крем банани […]

Видео, Деликатеси

Штанглици се но не е десерт: Солен деликатес кој стана ХИТ

Кога ќе се споменат штанглици веднаш ни текнува на десерт, но ова е солено и вкусно јадење, вистински деликатес.Еве како да го направите, сите ќе сакаат да ручаат кај вас: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука Вистинска […]