Tag: шпанска тортиља

Главни јадења

Ручек од само 50 денари: Сите состојки ги имете во кујна, а толку е вкусен што ќе го подготвувате постојано

Во секое домаќинство во секој момент ги има овие три намирници – компири, кромид и јајца. И ако мислите дека од овие состојки не може да се направи специјалитет, се лажете! Ви донесуваме рецепт за традиционална шпанска тортиља, која се подготвува брзо и лесно, и најдобро – максимално заштедува во […]