Tag: шолјички

Видео, Главни јадења

Стави пилешка салата па тесто во шолјички – ДОБИ ДЕЛИКАТЕС

Светки рецепт, кој сигурно сите би го сакале на Балканот.Во шолјички стави нешто како пилешка салата, па стави тесто одозгора. Доби врвен деликатес.     Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир […]

Pastes, Видео

РУЧЕК ЗА 20 МИНУТИ: Брзи шпагети во шолјички од сланина

Супер брз рецепт за гурмани, ви требаат сланина и тестенини, па ќе добиете деликатес.Се што ви треба и начинот на подогтовка, погледнете ги во следното видео: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги […]