Tag: шминка

Забава

Фото: Марјана Станојковска откри нешто што не го знаевме за неа

Марјана Станојковска, убавата лото-девојка, покажа дека иако со години е на екраните сама се шминка и си ја средува косата. Секоја чест, секогаш изгледа перфектно. Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило […]

Забава

Вака изгледа Цеца без шминка – некои ја фалат, други ја навредуваат

Фолк дивата Цеца на секој јавен настап, плени со нејзината убавина и стајлинг, па многумина се интересираат како таа изгледа во опуштена атмосфера, кога не е дотерана и без шминка.Цеца одлучи да им ја исполни желбата на таквите фанови и да објави фотографија на Инстаграм, без ронка шминка, во крупен […]

Препораки

Не ставајте хемикалии по лицето: Отстранете ја шминката со намирници од кујната

Секојдневното чистење на лицето со млеко за отстранување на шминка може да ја оштети и надразни кожата. Одлична замена се намирниците кои не содржат хемикалии, а можат да се подготват на едноставен начин. Млеко Тоа ги чисти и најдлабоките слоеви кожа, а и е вистински избор за чувствителните очи. Ја […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Стави чоколадо како руменило и какао на очите – се нашминка со јадење

Зема намирници од кујната и се нашминка со нив. Нема да верувате што направи оваа девојка. Погледнете како изгледаше потоа.       Repost @beautyqueens4ever When you overshop for groceries, LoL! By @makeup_maven #beautyqueens4ever #hairstyles #nails #nailart #motd #ghalichiglam #ilovemakeup #ilovemacgirls #makeup #makeupartist #vegas_nay #dressyourface #anastasiabeverlyhills #mua #likeforlike #like4like #tagsforlikes […]

Забава

ВИДЕО: Профи шминка – Викторија Бекам ќе ве научи како се прави тоа

Викторија на Инстаграм објави видео во кое ги открива своите тајни за профи шминкање. Погледнете: Thank u @VogueMagazine! Excited to share my tips and secrets with you ladies! My first make up collection lands in stores next month x vb #VBxEsteeLauder #VBDoverSt #VBHongKong victoriabeckham.com @esteelauder A video posted by Victoria […]

Забава

ВИДЕО: Викторија не била трезна кога го запознала Бекам, а еве ги нејзините тајни за шминкање

Викторија Бекам го запознала својот сопруг Дејвид Бекам кога не била баш трезна – откри таа за странските медиуми. Но, тоа и не е толку важно, тие се среќни заедно. Ова е поинтересно – Викторија на Инстаграм објави видео во кое ги открива своите тајни за профи шминкање. Погледнете: Thank […]